Mimořádné dobrůtky pro malé dobrodruhy
Tip

Mimořádné dobrůtky pro malé dobrodruhy

Máte malé děti, které se přes každodenní objevování světa nemají čas najíst? Nebo nechtějí nudné „dospělácké“ jídlo? Podívejte se na naše doporučení na neobvyklé pokrmy a překvapte je. 🙂

Lákavé snídaně

Hned po probuzení bývají děti většinou nejvíce aktivní. Není se čemu divit. Nový den, nová dobrodružství a snídaně? Ta je jen zdržuje. Zkuste klasickou snídani s müsli nebo croissantem proměnit v zábavný výlet do hlubin oceánu.

Naopak sladké palačinky většinou děti na moment zastaví, ale ten kopec ovoce k tomu? Ne, na to už v jejich malých bríškách nezbývá místo. Ale co kdyby to nebyly obyčejné palačinky s ovocem, ale usměvavá panenka v šatičkách? To už by asi stálo za to.

Netradiční obědy

Každý rodič ví, že dostat do jejich malého drobečka vydatný a zdravý oběd nebývá vždy jednoduché. Avšak když dětem připravíte na oběd šneky, to jistě ještě neochutnaly! Rýži s kuřecí rolkou, vařeným hráškem a mrkví můžete proměnit v roztomilé šnečí kamarády.

Zábavné svačinky

Náš nápad na zajímavý oběd vám dá asi trochu zabrat a vyžaduje trochu více zručnosti. Co ovšem podle nás zvládne snad každý, jsou tyto snadné svačinky.

Obyčejný toust lehce zkrášlíte za pomocí zdravé zeleniny.

Místo klasické zmrzliny naplňte kornoutek ovocem, které neobsahuje tolik cukru, a děti si na něm určitě také moc pochutnají.

 

Nina Pešková
Nina Pešková 14. 06. 2018

Čtěte také

Mohlo by vás zajímat