Frittata s hráškem a špenátem
Recept

Frittata s hráškem a špenátem

Jarní dobrota hotová do 20 minut!

Frittata s hráškem a špenátem je velice chutné, snadné a rychlé jídlo, které je ideální při rušných dnech – připraveno je za pouhých 20 minut. A co více? Stačí vám pouze 6 jednoduchých ingrediencí!

Frittata patří mezi klasické italské recepty. Je podobná omeletě, ale na rozdíl od námi známé vaječné pochoutky nepřidáváme suroviny až na vrch, ale mícháme zeleninu a vaječnou směs dohromady. Frittata je neskutečně variabilní, můžete zkoušet nejrůznější kombinace zeleniny a dalších přísad. 

Dnes si ukážeme, jak si připravit super výživnou vegetariánskou a bezlepkovou frittatu se špenátem a hráškem, ideální k oslavě jara!

Tip: Vždy vajíčka důkladně rozšlehejte, aby byla frittata nadýchaná. 

Ingredience

 • 3 lžíce extra panenského olivového oleje
 • 1 malá červená cibule nakrájená najemno
 • 150 g baby špenátových listů
 • 6 velkých vajec
 • 2 lžíce jemně nastrouhaného parmazánu
 • 150 g hrášku (čerstvého nebo mraženého)
 • sůl a pepř

Postup přípravy

 1. Zahřejte pánev na střední teplotu a pokapejte 2 lžícemi extra panenského olivového oleje. Na pánev dejte nakrájenou cibuli, poté špenátové listy a za občasného míchání vařte 2-3 minuty pod pokličkou. Dochuťte solí a pepřem.
 2. Ve středně velké misce rozšlehejte vejce s parmazánem.
 3. Vařený špenát společně s hráškem přidejte do směsi vajec a sýru. Vše rychle promíchejte a přidejte sůl a pepř.
 4. Pánev snižte na nízkou teplotu a pokapejte zbylou lžící oleje. Nalijte směs frittaty, přikryjte pokličkou a vařte 10 minut za průběžného protřepávání pánví.
 5. Když je povrch frittaty propečený, je téměř hotová. Pro zlatavou barvu pokrmu dejte pánev (ujistěte se, že máte litinovou) do horké trouby a nechte grilovat po dobu 2 minut.
 6. Máte hotovo :). Frittatu podávejte pěkně horkou a se svým oblíbeným salátem. 

Do frittaty můžete vložit libovolné potraviny a třeba i zbytky zapomenuté v lednici. Kromě toho, že tuto italskou dobrotu můžete kombinovat téměř s čímkoliv, chutnat bude jak teplá, tak studená :).

Nina Pešková
Nina Pešková 11. 05. 2021

Čtěte také

Mohlo by vás zajímat