10 vychytávek pro zpracování ovoce a zeleniny
Rada

10 vychytávek pro zpracování ovoce a zeleniny

Ulehčí vaši práci v kuchyni

Většinu z nich na první pohled ani nepoznáte, jistě by se hodily i p. Zedníčkovi do známého pořadu Kufr z dob minulých, ale co je jisté, že až si je pořídíte, nebudete se jich chtít zbavit. Řeč je o vychytávkách do kuchyně pro jednodušší zpracování ovoce a zeleniny.

1. Odpeckovač třešní

Začněme velmi palčivým tématem. Milujete třešně, ale nebaví vás pecky? Nebo jednoduše si chcete upéct třešňový koláč, ale nemáte čas na odpeckování? Vyzkoušejte odpeckovač třešní! Vynikající je pro snadné odpeckování třešní, višní a oliv. Třešeň bez stopky vložte pod trn (olivy vkládejte na výšku) a stiskněte odpeckovač.

Cena: 169 Kč

2. Loupač hrášku

Vítaným zjištěním bude pro vás určitě i to, že existuje loupač na hrášek! Hrách je bohatý na proteiny, má vysoký obsah zinku, vitamínů skupiny B a vlákniny. Snad jediná nevýhoda je jeho zdlouhavé vylupování z lusků. Tomu už může být konec. Vyzkoušejte jej. Funguje jednoduše, podobně jako mlýnek. Můžete jej připevnit pomocí přísavky na jakoukoliv hladkou plochu. Lusky vložíte na plocho mezi válce a otáčíte rukojetí. Vyloupaný hrášek pak padá do zásobníku a slupky vychází druhou stranou ven do připravené nádoby. Loupač je velmi skladný a díky přemístitelné rukojeti umožní snadnou práci jak pravákům, tak levákům.

Foto: tescoma.cz

Cena: 219 Kč

3. Odstraňovač stopek z jahod

Krásně červená a šťavnatá jahůdka, nic nám nebrání se do ní zakousnout. Jen je třeba zbavit se zelené stopky. Většinou to děláme tak, že ji jednoduše odřízneme, ale často přitom poničíme samotné ovoce. Zkuste použít plastový odstraňovač stopek! Je malinký a ideální pomocník do kuchyně. Můžou ho používat i malé děti. Procvičí si jemnou motoriku a užijí si spoustu legrace. 


Foto: kuchynskepotreby.cz

Cena: 69 Kč

4. Přenosný mixér FitStream

Díky tomuto malému pomocníkovi budete mít vaše oblíbené smoothie, míchané nápoje, proteinové drinky i dětskou výživu stále čerstvě namixovanou. Výživné nápoje připravíte už za 30 sekund, a to kdekoliv. Je totiž přenosný a dobíjí se přes rozhraní USB.

Foto: fitstream.eu

Cena: 899 Kč

5. Kráječ ananasu

Taky se vám stává, že si necháváte ananas na poslední chvíli, protože je s ním docela dost práce, a tak trochu jeho příprava zaneřádí kuchyň? S tímto geniálně jednoduchým kráječem ananasu bude už loupání a krájení hračka.

Foto: tescoma.cz

Cena: 169 Kč

6. Mlýnek na bylinky

Máte rádi ve svém pokrmu čerstvé bylinky? My také! Proto jsme vyzkoušeli skvělý mlýnek na bylinky. Jednoduše do něj vložíte všechny ty tolik voňavé bylinky a namelete.

Foto: dareckovo.cz

Cena: 248 Kč

7. Kráječ na rajčata

Připravujete chlebíčky a stane se vám, že vaše rajčata jsou nevábně nakrájená a tím vlastně trochu naruší i celkový dojem z vašich chlebíčků? Díky kráječi na rajčata se vám to už nestane a vaše rajčata budou nakrájená na krásné plátky.

Foto: tescoma.cz

Cena: 119 Kč

8. Držadlo na cibuli

Pokud nepatříte mezi mistry v krájení cibule, dejte prostor držadlu na cibuli. Je vynikající pro snadné a bezpečné krájení. Zapíchněte jej do oloupané cibule rozkrojené na polovinu a mezi jehlicemi krájejte na plátky.

Foto: tescoma.cz

Cena: 139 Kč

9. Spiralizér

Vegetariánské nudle jsou stále oblíbenější a neexistuje jednodušší způsob jejich přípravy než za pomoci spiralizéru. Pochutnejte si třeba na cuketových nudlích.

Foto:bonami.cz

Cena: 179 Kč

10. Loupač kiwi

Není pochyb o tom, že vydloubávání kiwi lžičkou má něco do sebe:). Přenese nás to do dětství, kdy jsme se mermomocí snažili uždíbnout co největší kousek kiwi. Pokud ale potřebujete přichystat více kiwi, například do salátů, nemusíte je už loupat. Stačí vám tento malý pomocník.

Foto: magnet-3pagen.cz

Cena: 139 Kč

Nina Pešková
Nina Pešková 09. 10. 2022

Čtěte také

Mohlo by vás zajímat