Nejste v tom samy! Až 80% všech žen se potýká s celulitidou
Rada

Nejste v tom samy! Až 80% všech žen se potýká s celulitidou

Máme pár tipů?

Většinu žen trápí pomerančová kůže – celulitida! Dobrá zpráva je, že existují přírodní způsoby, jak její příznaky zmírnit.

Zrychlete svůj metabolismus

Jak se jí zbavit?

Zdravá a vyvážená strava není jen klíčem ke shození přebytečných kil, ale také může předejít ke vzniku pomerančové kůže. Větší tukové zásoby na vašich stehnech, břichu nebo zadku nejsou jen otravné, ale také stlačují vaše krevní cévy. V důsledku toho je narušen průtok krve v celém těle a váš celkový metabolismus se zpomaluje. Díky tomu je vaše pokožka méně pružná a nepříjemné projevy celulitidy jsou o to více viditelné. Co tedy s tím? Zrychlete svůj metabolismus! Snídejte do hodiny po probuzení, hlídejte si biorytmus, pauzu mezi jídly mějte 2 až 3 hodiny a pokud to jde, zacvičte si. Nemusíte se trápit hodiny v posilovně, stačí krátce a intenzivně. Rozhodně ale řekněte ne fastfoodovým pokrmům, stejně jako mastným jídlům, alkoholu, cigaretám a cukru! Tito všichni jsou přátelé celulitidy, a navíc mohou vést k nadváze.

1. Dostatek tekutin

Dostatečný přísun tekutin během dne je důležitou součástí redukce celulitidy. Dejte si vodu nebo neslazený čaj (určitě zkuste zelený nebo kopřivový čaj). Tyto tekutiny pomáhají vašemu tělu transportovat životně důležité živiny do jeho buněk.

Shot of beautiful female runner standing outdoors holding water bottle. Fitness woman taking a break after running workout.
Nezapomínejte na dostatek tekutin

Zatočí s celulitidou! Dejte si meruňky, banány, brambory, zázvor a artyčoky!

2. Výživa s nízkým obsahem sodíku

Věděli jste, že potraviny bohaté na sůl vedou k zadržování tekutin v těle? Dejte přednost potravinám bohatým na draslík, jako jsou meruňky, banány, brambory, zázvor a artyčoky. Tento důležitý minerál pomáhá s přenosem kyslíku a živin do vašich buněk. Kromě toho draslík také podporuje vylučování odpadních látek z vašeho těla. Skvělé jsou také oříšky, které mají vysoký obsah vitamínu E, který má blahodárné účinky na vaši pokožku. Ale pozor! Stačí pouze hrstka denně. Ořechy mají mimo jiné spoustu tuků. A určitě nezapomeňte i na ananas. Obsahuje silné trávicí enzymy bromelin a papain, které štěpí proteiny, stimulují produkci kolagenu, a tak brání tvorbě celulitidy.

3. Vitamín C

Paprika a kiwi! Jsou bohaté na vitamín C, který podporuje produkci kolagenu ve vašem těle. Kolagen je zodpovědný za hladkou a rovnoměrnou pleť, takže rozhodně zařaďte tyto potraviny do svého jídelníčku! Pomohou vám s bojem proti celulitidě.

A variety of green and leafy vegetables and fruits, of which some are cut in half.  Included in the variety of vegetables and fruits is an avocado, green bell peppers, kiwis, peas, beans and lettuce.  They are placed in a rustic white background.
Zelená zelenina vhodná při redukci váhy

Proč celulitida vzniká?

1. Genetická predispozice

Bohužel projevy pomerančové kůže jsou dědičné. Pokud vaše máma zápasí se slabou pojivovou tkání, je pravděpodobné, že se budete také potýkat s celulitidou.

2. Hormony

Změny v hormonální rovnováze také mohou zapříčinit hrudky na vaší pokožce. Negativně se na vašich stehnech či pozadí mohou podepsat antikoncepční pilulky.

3. Nezdravý životní styl

Alkohol, cigarety nebo stres. To vše ovlivňuje kvalitu naší pokožky. Nezdravé potraviny také podporují vznik celulitidy.

Informace na závěr
Co je celulitida?

Důležité je si uvědomit, že celulitida není nemoc! Tento termín popisuje tukovou tkáň pod kůží, která se obvykle vyskytuje na stehnech a zadku. Jsou to hlavně ženy, u kterých se vyskytuje celulitida. Podkožní vazivo u žen probíhá kolmo na povrch kůže, a právě estrogen vazivo změkčuje, tukové buňky se mohou zvětšovat, vytvářet bouličky a ono typické vyvýšení na povrch kůže. V místě je značně omezen průtok krve a lymfy. Ovšem i muži mohou mít celulitidu, v případě, když trpí nedostatkem androgenů, mužských pohlavních orgánů.

Vyzkoušejte také naše beauty tipy pro vaši pleť.

Nina Pešková
Nina Pešková 27. 11. 2019

Čtěte také

Mohlo by vás zajímat