4 tipy na pleťové masky
Beauty tipy

4 tipy na pleťové masky

Nechcete utrácet peníze v kosmetických salónech? Vytvořte si sami výživné masky z ovoce a zeleniny.

Je to skutečně jednoduché, levné a můžete si je připravit v pohodlí vašeho domova. Stačí jen malinko zapátrat ve vaší spíži. Našli jsme pro vás tipy na výživné masky, po kterých si budete připadat jako královna, případně jako král ;-).

Připravili jsme návody na 4 masky, každou pro jednotlivý typ pleti: normální, suchou, mastnou a smíšenou.

1) Normální pleť

Typ pleti si nevybíráme, podobně jako barva očí, je nám dán geneticky. Aktuální stav pleti však mohou ovlivňovat vnější podmínky (např. klimatizace, pracovní prostředí) a vnitřní faktory (např. věk, hormonální nerovnováha, onemocnění). Jaká je tedy normální pleť?  Označení „normální“ je obecně používáno u takového typu pleti, která je optimálně vyvážená, tedy není příliš mastná ani příliš suchá.

Banán, ovoce, které má doma snad každý, a se kterým uděláte spoustu parády. Připravte si rozjasňující masku z banánu, která se nejlépe hodí pro normální pleť.  Zažeňte příznaky unavené pleti a dodejte jí jas a svěžest.

Ingredience

½ banánu
1 polévková lžíce pomerančové šťávy
1 polévková lžíce medu

Postup přípravy

Rozmačkejte půlku banánu, přidejte pomerančovou šťávu a med. Důkladně směs promíchejte, naneste na pleť a nechte působit 15 minut. Stejně jako u všech pleťových masek nezapomínejte na to, aby vaše pleť byla důkladně vyčištěná. Aby se všechny výživné látky lépe vstřebaly, dopřejte jí i jemnou masáž, která kůži prokrví. Masku poté opláchněte vlažnou vodou. Ano, až tak je snadné vytvořit si výživnou masku pro vaši pleť.

2) Suchá pleť

Máte pleť, která je hrubá na dotek? Je napjatá a šupinatá nebo olupující se? Pak máte suchou pleť. Suchá pleť produkuje méně kožního mazu a postrádá lipidy, které jsou potřebné pro zadržování vlhkosti a správné fungování ochranné bariéry proti nepříznivým vnějším vlivům. Pokožka je napjatá, může i svědit. Je méně pružná a potřebuje hydrataci. Připravili jsme pro vás jablečnou hydratační masku.

Ingredience

2x jablko
1 polévková lžíce medu

Postup přípravy

Jablka rozmačkejte do hladké pasty a přidejte med. Směs dejte na chvíli zchladit do lednice a poté naneste na obličej a krk. Po cca 10minutách opláchněte.  Vaše pleť bude jemnější a získá mladistvější vzhled.

Nezapomeňte se hýčkat. Jde to lehce.

3) Mastná pleť

Mastná pleť, jak už z názvu napovídá, je pleť se zvýšenou tvorbou kožního mazu. Pro takovou pleť jsou charakteristické viditelné póry a lesklý vzhled. Nejlepší pro mastnou pleť jsou rajčata. A navíc pomáhají odstranit jizvy a pupínky.

Ingredience

1x rajče

Postup přípravy

Rozmačkejte rajče a jeho dužinu naneste na obličej a krk. Nechte 15 min. působit. Rajče smývejte krouživými pohyby, semena rajčat totiž působí jako peeling.

4) Smíšená pleť

Smíšenou pleť poznáte tak, že máte odlišení v tzv. T-zóně (čelo, nos, brada) a U-zóně (tváře). Maskou pro smíšenou pleť, kterou svojí pleti připravíte takové malé lázně, je maska z avokáda.

Ingredience

½ šálku bílého jogurtu
2 lžíce medu
½ šálku rozmačkané dužiny avokáda

Postup přípravy

Jednotlivé ingredience smíchejte. Takto vytvořenou směs naneste na obličej, krk a dekolt. Pokud budete mít masky trochu více a zbude vám, můžete ji využít i na hřbety rukou. Masku nechte působit 20 minut, a poté ji smyjte vlažnou vodou.

Nina Pešková
Nina Pešková 12. 10. 2018

Čtěte také

Mohlo by vás zajímat