5 druhů letního ovoce, které mají velký vliv na naše zdraví
Tipy

5 druhů letního ovoce, které mají velký vliv na naše zdraví

Vybrali jsme pro vás 5 super druhů ovoce, které můžete čerstvé sehnat v létě, a také to, které obsahuje spoustu vitamínů a má velký význam pro naše zdraví.

5 super druhů ovoce, které má velký význam pro naše zdraví.

1. Borůvky

Borůvky podle některých studií působí pozitivně proti rakovině

Lesní plody obecně obsahují velké množství antioxidantů. Borůvky mají také velké množství vitamínu C. Podle některých studií působí pozitivně proti rakovině, zlepšují zrak a zvyšují imunitu. Jsou také močopudné, čímž napomáhají odvodňování a léčbě některých otoků a zánětů močových cest. Bylo také prokázáno, že plně vyzrálé bobule jsou velmi prospěšným podpůrným prostředkem při léčbě neplodnosti.

2. Maliny

Maliny zlepšují zdravotní stav kuřáků a alkoholiků

Kromě antioxidantů obsahují maliny také vitamín A a C. Plody, šťáva a další výrobky z nich jsou zejména pro obsah antioxidantů cenné při horečnatých a zánětlivých onemocněních (zánět průdušek, revma), zlepšují zdravotní stav kuřáků a alkoholiků, jsou doporučovány i u Alzheimerovy choroby. Mají údajně o 50% vyšší antioxidační vlastnosti než jahody a 10x vyšší než rajčata. Jsou prevencí proti rakovině a proti kardiovaskulárním chorobám.

3. Ostružiny

Jsou vhodné při léčbě zánětů, nachlazení a některých forem revmatismu

Stejně jako maliny jsou ostružiny velmi bohaté na vitamín C. Kromě toho obsahují fosfor, draslík a některé vitamíny ze skupiny B. Čím sytější mají ostružiny barvu, tím víc obsahují zdraví prospěšných bioflavonoidů, které regenerují cévní stěny a obecně snižují dopady stárnutí na náš organismus. Také pecičky představují pro organismus užitečnou balastní látku. Obsah salycylátů je výhodou při léčbě zánětů, nachlazení, některých forem revmatismu a v prevenci trombóz.

4. a 5. Třešně a višně

Zajímavostí u třešní je, že jejich plody jsou využívány i v kosmetice

Třešně obsahují velkou spoustu minerálů a vitamínu A. Tmavší druhy třešní jsou bohatým zdrojem hořčíku, železa, jódu, fosforu, zinku, vápníku, draslíku a křemíku. Zajímavostí u třešní je, že jejich plody jsou využívány i v kosmetice, jelikož mají schopnost dehydrovat buňky a zpomalovat stárnutí pokožky.

Višně jsou dobrým zdrojem draslíku, který je nezbytný pro správné fungování našeho svalového a nervového systému. Mohou také preventivně působit proti dně a protože pomáhají s vylučováním kyseliny močové uleví i lidem, kteří už dnou trpí.

 

Hortim
Hortim 14. 06. 2018

Čtěte také

Mohlo by vás zajímat