Jaké barevné hrozny jsou nejzdravější?
Zajímavost

Jaké barevné hrozny jsou nejzdravější?

To, a ještě více v našem novém článku

Hrozny nepochybně patří mezi krále ovoce. Najdeme v nich plno vitamínů, minerálů a antioxidantů. Jsou nejenom plné chutí, ale také jsou význačné svojí škálou barev od bílé přes zelené až po černou. Nejběžnější je červená odrůda. Jaká je však nejzdravější?

Tak které si vybrat?

Všechny barevné hrozny mají svou vlastní charakteristickou chuť a nutriční hodnoty. Tak které jsou nejlepší?  Přikládáme některá fakta, které vám pomohou rozhodnutí usnadnit?.

O červených hroznech je známo, že obsahují dva flavonoidy zvané kvercetin a resveratrol.  Kvercetin má silné antioxidační účinky a dokáže bojovat s volnými radikály a chrání tělo před nemocemi, a co více? Snižuje účinky stárnutí. Kromě toho také působí jako antihistaminikum, které pomáhá zmírňovat příznaky sezonních alergií. Resveratrol je známý svými protizánětlivými účinky, které zabraňují artritidě a srdečním onemocněním. Mezi další živiny obsažené v červených hroznech patří beta-karoten, hořčík, měď, vápník železo a vitamín K, E a C. Bílé hrozny nemusí být tolik výživné jako fialové nebo červené hrozny, ale to neznamená, že bychom je neměli jíst. Bílé hrozny obsahují velké množství antioxidantů spolu s mnoha dalšími živinami. Jsou dobré pro náš žaludek a lze je dokonce použít k detoxikaci těla. Bílé hrozny jsou skvělým pomocníkem pro náš zažívací systém a podporují přirozený proces čištění těla. Takže které byste si vybrali? Při výběru hroznů můžete zvážit všechny výše uvedené informace, ale nakonec vlastně budete vždy jíst krále ovoce, které je zdravé a plné živin. Jíst hrozny je moudrou volbou pro vaše zdraví bez ohledu na jejich barvu.

Po kterých se nejvíce hubne?

Pokud chcete shodit nějaké to kilo dolů, dejte si zelené, bílé nebo žluté hrozny. Lépe čistí organismus a vy tím pádem lépe spalujete ?. Další radou v případě snahy o snížení váhy je ta, že dejte raději přednost odrůdám, ve kterých jsou zrníčka. Obsahují tolik žádanou vlákninu, která nejenom že zasytí, ale příznivě působí i na vylučování a rychlost metabolismu.

Dámy mohou zajásat. Hroznové víno je skvělým bojovníkem proti celulitidě.

Hrozba pro celulitidu!

A radostná zpráva na závěr. Dámy mohou zajásat! Hroznové víno je skvělým bojovníkem proti celulitidě. Je sladké a velice dobře dostupné po celý rok. Vyměňte sladkosti za hrozny, nebudete litovat. Je pravda, že energetický obsah hroznového vína je sice vysoký (na 100 g až 400 kJ), ale víno má 80 % vody, a kromě cukru prakticky žádný tuk. Působí močopudně a odvádí nadbytečnou vodu. Mimo účinků na celulitidu v hroznech obsažený křemík zpevňuje pokožku a posiluje také vlasy a nehty. Díky vitamínu F zůstane naše pleť mladá a déle pružná.

Nina Pešková
Nina Pešková 27. 08. 2019

Čtěte také

Mohlo by vás zajímat