Nápoj bohů! Nektarinky
Zajímavost

Nápoj bohů! Nektarinky

Jedna nektarinka a máte s vitamínem C vystaráno na celý den

Nektarinka, jakási sestra broskve, základní rozdíl má však ve své slupce, která je hedvábně hladká. V zásadě je menší a většinou sladší a šťavnatější. Také její výživová hodnota je o něco vyšší. Dokáže hravě zahnat hlad i žízeň. Takže proč se nezakousnout?? Našli jsme pro vás zajímavá fakta, která k tomuto zakousnutí dodají ten správný říz!

1. Hubneme s nektarinkou

Nektarinka podporuje detoxikaci tím, že zabraňuje vázání toxinů na stěny tlustého střeva a napomáhá tak odchodu škodlivých látek z těla. Tato skutečnost hraje ruku v ruce se snížením naší váhy.

V nektarince můžeme také najít bioaktivní sloučeniny, jako jsou antokyaniny, katechin, kyselina chlorogenová a deriváty quercetinu, které dokáží bojovat proti zdravotním komplikacím obezity jako je diabetes a srdeční poruchy.

2. Dokonalá péče o pleť

Nektarinka obsahuje blahodárné bioflavonoidy neboli vitamín P, které jsou známé pro své antioxidační působení a péči o pleť. Betakaroten v nektarince navíc pomáhá obraně kůže před poškozením způsobeným vystavením UV záření. Díky obsahu vitamínu C dochází k syntéze kolagenu a naše pleť si udržuje mladistvý vzhled.

3. Skvělá volba pro nastávající maminky

Nektarinka je pro nastávající maminky poklad v podobě velkého množství vitamínů a minerálních látek, které přispívají k celkovému zdraví matky i dítěte. Množství draslíku obsažené v nektarince příznivě působí jako prevence svalových křečí. Vláknina udržuje zdraví trávícího traktu a obsažený vitamín C přispívá k řádnému růstu a rozvoji svalů, zubů a krevních cév u rostoucího plodu. Takže pokud jste těhotná a budete cítit hlad, dejte si nektarinku a nabijte se jejími pozitivními účinky!

Nektarinky pomáhají nastávajícím maminkám

4. Posilněte svoji imunitu

Nektarinky jsou skvělým partnerem pro posílení imunitního a obranného mechanismu těla. Množství antioxidantů, jako je vitamín C a zinek zvyšují schopnost těla bojovat s různými infekcemi podporou syntézy protilátek. Tyto obranné složky snižují riziko a intenzity nachlazení, a vedou k rychlému zotavení ran. Dokonce už jeden kus nektarinky téměř pokryje denní potřebu vitamínu C dospělého člověka.

5. Nektarinky u vás doma

Název nektarinky pochází z řeckého slova „nektar“, které v mytologii znamená „nápoj bohů“. Tyto šťavnaté plody můžete využít k zvýraznění chuti různých pokrmů jako jsou například jogurty, koláče, džemy, smoothies či dorty. Hodí se také k přípravě letních salátů, sorbetů a zmrzlin.  Na závěr nezbývá nic jiného, než popřát dobrou chuť při konzumaci tohoto lahodného a zdravého ovoce!

Sladké nektarinky
Nina Pešková
Nina Pešková 16. 06. 2019

Čtěte také

Mohlo by vás zajímat