Obvyklá zelenina s neobvyklou silou!
Zajímavost

Obvyklá zelenina s neobvyklou silou!

Salátová okurka, zelenina, která má zázračné účinky na naše zdraví i krásu.

Možná ji máte rádi v salátu, možná si ji pokládáte na víčka při pocitu unavených očí. Salátová okurka má však mnohem větší škálu účinků. Dejte si sklenici vody s jedním nebo dvěma plátky okurky, je to úžasně osvěžující. Pohodlně se usaďte a přečtěte si něco více o salátových okurkách.

V boji za krásnější pleť

Zcela jistě vás napadla otázka, proč si ženy pokládají okurku na oči a jaký to má přesně význam. Okurka dokáže utáhnout kolagen v kůži, a tím i zmírnit otoky. Stačí dva plátky okurky, které si přiložíte na víčka a necháte působit přibližně 4-5 minut. Je to velmi příjemné a uklidňující, takže postup opakujte klidně několikrát za den:). Jakmile s okurkovou kúrou skončíte, nezapomeňte si omýt oči studenou vodou. Pokud vás trápí akné nebo vrásky, i v tomto případě můžete proti těmto neduhům zasáhnout silou okurky, má skvělé antioxidační účinky. Podobně jako aloe působí okurka při podrážděné pokožce od slunce. A příjemnou třešničkou na dortu, v podání účinků okurky na naši pleť, je i fakt, že okurka dokáže velmi obstojně zaútočit na projevy celulitidy!

Zvládne i kocovinu

Pokud trpíte bolestí hlavy nebo jste to večer přehnali se sklenicemi vína, nezoufejte! Před spaním si dejte okurku. Okurky mají vysoký obsah vitamínu B, cukru a vyrovnávají i hladinu elektrolytů, a tím doplňují živiny, které v našem těle chybí a zabraňují nepříjemným následkům alkoholu. A co více, zbaví vás i nepříjemného zápachu z úst. Vezměte si plátek okurky do úst a tlačte ji na patro. Fytochemikálie obsažené v okurce zabíjí bakterie v ústech zodpovědné za nepříjemný zápach. Jste po probuzení z bujarého večírku unavení? Místo kávy si dejte okurku. Cože? Ano, okurky, jak jsme psali výše, jsou skvělým zdrojem vitamínu B. Obsahují až 95 % vody a pomáhají hydratovat náš organismus a vyplavovat toxiny. Budete se cítit méně unaveně a tak nějak nadlehčeně:).

 Pomocník v domácnosti

Stává se to skoro pokaždé. Po sprše máme zamlžené zrcadlo! Zdá se to jako maličkost a ona to maličkost je, ale ruku na srdce, trochu nás to štve. Okurková pomoc spočívá v tom, že potřete plátkem okurky zrcadlo před sprchou a zrcadlo se nezamlží. Perličkou je i to, že okurka také velmi dobře funguje jako leštidlo na boty. Přetřete si okurkou boty a nejenom, že se budou hezky lesknout, ale budou i voděodolné.

Nina Pešková
Nina Pešková 17. 03. 2019

Čtěte také

Mohlo by vás zajímat