Dračí co? Nejvíce fotogenické ovoce!
Zajímavost

Dračí co? Nejvíce fotogenické ovoce!

Dračí ovoce, pitahaya a pitaya – několik názvů a stále ten stejný kus exotického ovoce.

Dračí ovoce nebo také pitahaya, pitaya není označení pro ovoce z pohádkové doby, kdy by rytíři zachraňovali princezny od draků a vyhrávali dračí ovoce z kouzelného stromu. Je ale skutečně pravda, že toto ovoce má magické přínosy pro naše tělo, které vám mohou přinést to, že se budete cítit jako princezna nebo rytíř v lesklém brnění.

Pinterestová královna

Barva dračího ovoce je tak nádherně růžová, že jde až těžko uvěřit, že není vymyšlená z pohádky. Co ale uvěřitelné je, že se stalo nejvíce fotogenickým jídlem na sociální síti Pinterest. Mrkněte se na jeho krásu a kochejte se :).

Lék na barvené a poškozené vlasy

Ovocná šťáva z dračího ovoce je vynikající pro ošetření barvených vlasů. Šampón nebo kondicionér s výtažky z dračího ovoce vlasové folikuly udrží otevřené, takže vaše vlasy dýchají a zůstanou zdravé a hladké.

Vaše pleť bude jásat radostí

Toto ovoce je bohaté na antioxidanty a udržuje mladistvý vzhled vaší pokožky. Pomáhá také při léčbě akné, a použít ho můžete také při nadměrném slunění. Bohatý výskyt vitamínu B3 v ovoci zvláční vaši pokožku a dopřeje ji zklidnění.

Tip: vyrobte si masku na obličej z dračího ovoce s kombinací medu jako přírodní alternativu proti stárnutí.

Udrží vaši váhu na uzdě a uspokojí vaši touhu po sladkém

Dračí ovoce obsahuje pouze asi 60 kalorií a má velmi nízké množství cholesterolu. Je bohaté na vitamíny C, B1, B2 a B3. Z minerálních látek je důležité zmínit obsah železa, vápníku a fosforu.

Nina Pešková
Nina Pešková 08. 12. 2018

Čtěte také

Mohlo by vás zajímat