Během pandemického období jsme podpořili několik organizací a charit
Pomáháme

Během pandemického období jsme podpořili několik organizací a charit

Protože ovoce a zeleniny není nikdy dost

Covid-19 je tu s námi už skoro 2 roky. Každému z nás nějakým způsobem zasáhl do života. Někomu méně, někomu naopak změnil život od základů. Pokud by se snad mohla zmínit nějaká pozitiva pandemie, tak je to určitě zvýšená schopnost lidí vzájemně si pomoci a tak nějak se více semknout a držet při sobě. 

Charita Naděje

Jednou z více ohrožených skupin jsou senioři. Rozhodli jsme se jim pomoci. Již od prvního dne vyhlášení nouzového stavu dovážíme seniorům z charity Naděje, pobočka Brno-Bohunice obědy a také několikrát týdně přispíváme čerstvým ovocem na zpestření jejich jídelníčku. Protože ovoce a zeleniny není nikdy dost:).

Převzali jsme dovoz obědů pro zhruba 50 seniorů

Pobočka pro seniory v Brně-Bohunicích je nejen domov pro seniory, ale také poskytovatel obědů pro bohunické seniory a s vyhlášením nouzového stavu musela být jídelna uzavřena. Převzali jsme proto i mimo jiné dovoz obědů pro zhruba 50 seniorů.

Chcipomoct.cz

Další organizace, kterou podporujeme od prvního týdne dodávkami čerstvého ovoce a zeleniny, je Akademické centrum studentských aktivit (ACSA) při VUT Brno a jejich projekt CHCIPOMOCT.cz. Jedná se o koordinační centrum dobrovolníků a pomoci, kde se hlásí dobrovolníci a lidé, kteří pomoc potřebují. Od nákupu potravin, venčení pejsků, poskytnutí roušek, až po potřebu si jen povykládat po telefonu.

Zdravotnická záchranná služba

Třetím partnerem naší pomoci je Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje. Zdravotníkům poskytujeme dodávku ovoce pro záchranáře.

Zajímavost na závěr:
Zahradní slavnost Slezské diakonie

Darovat je ten nejkrásnější pocit. Také souhlasíte? My v Hortimu si vážíme možnosti, která se nám naskytla letos v červnu. Konkrétně 18. června, kdy se konala zahradní slavnost, kterou pořádala Slezská diakonie Úseku Brno pro své klienty – rodiny sociálních služeb DOREA a ELIADA. Dětem i dospělým jsme mohli ještě o kapku více zpříjemnit již tak krásnou akci naším šťavnatým ovocem a chutnou zeleninou. Věříme, že si tento den všichni užili naplno a s velkou radostí. 

Hortim
Hortim 13. 09. 2021

Čtěte také

Mohlo by vás zajímat