Hortim zvyšuje kvalitu svých služeb
Hortim Group

Hortim zvyšuje kvalitu svých služeb

Na Slovensku a v Česku otevírá nové moderní distribuční jednotky

Společnost Hortim International zajišťuje komplexní servis v oblasti ovoce a zeleniny, od samotného pěstování a importování přes skladování, dozrávání, balení a následný export. Preferuje dodávky čerstvého ovoce a zeleniny z domácí produkce a mimo pěstitelské období na domácím trhu, využívá synergie mezinárodní skupiny Total Produce/ Dole, jednoho z největších světových dodavatelů čerstvých produktů. Z důvodu zkvalitnění svých služeb se společnost rozhodla navýšit své manipulační a skladové schopnosti a vybudovala během dvou let dva zbrusu nové sklady.

Projekt Senec

Společně s významným zákazníkem Coop Jednota Slovensko, která má přes 2 200 supermarketů a maloobchodů s potravinami, vybudoval Hortim na Slovensku moderní poloautomatický provoz jedinečný v ČR a SR. Mottem společnosti je dodat zboží čerstvé a v co nejvyšší kvalitě, proto přikročila k procesní automatizaci své nové chlazené logistické platformy.

Ve slovenském Senci byla 14. 8. 2020 otevřena moderní, nová distribuční jednotka na ploše větší než 10 000 m2 disponující až 1 500 tunami čerstvého ovoce a zeleniny. Nový sklad je řízený pomocí WMS (Warehouse Management System). Průběh zboží a zásob, včetně veškeré efektivity provozu, řídí výpočetní technika. Díky tomuto dynamickému řízení může centrum expedovat ovoce a zeleninu do několika desítek minut od přijetí objednávky. Denně je přitom schopen zpracovat až 1 500 objednávek.

Nová logistická hala je spravována inteligentní technologií, která řídí provoz tak, aby se zamezilo lidským chybám a docílilo se co největší efektivity v pracovním procesu. Inovativní řešení této potravinové logistiky řídí procesy s nejmenším počtem podnikových zdrojů při dosahování co nejvyššího provozního výkonu. Ovoce a zelenina se tak může dostat k zákazníkům již do 24 hodin od sběru u domácích pěstitelů.

Kilová vychystávka, Senec

Projekt Brno

Ani česká centrála Hortim Group nezahálí. Ke stále zvyšujícímu se počtu objednávek ze strany obchodních partnerů bylo potřeba rozšířit stávající brněnské sklady. A tak se v roce 2019 objevily první návrhy
na novou velkou halu o rozloze 4 500 m2. Ta byla dostavěna již v červnu tohoto roku.

V její první části je neuvěřitelných 48 dozrávacích komor pro zrání banánů. Počítačově řízené dozrávání zaručuje nejvyšší kvalitu banánů pro zákazníka v jakémkoliv ročním období. V druhé části se nyní při-
pravuje moderní balicí centrum, kde bude zboží baleno do různých obalů. Se svými dodavateli firma neustále vyvíjí nové sofistikované obaly, které jsou šetrné k životnímu prostředí. Zaměřuje se na recykláty
a od roku 2019 i na biologicky odbouratelné fólie.

Nové banánové dozrávárny v Brně

Součástí balicího centra je i nová linka k odhalování vnějších i vnitřních kvalitativních vad kulatých plodů pomocí kamerové technologie. Všechny tyto nové technologie směřují k jednomu cíli: dodat včas vždy kvalitní a čerstvé ovoce a zeleninu.

Hortim
Hortim 11. 10. 2020

Čtěte také

Mohlo by vás zajímat