Hra s Hortimem? Rozhovor s „naším“ hráčem
Hortim tým

Hra s Hortimem? Rozhovor s „naším“ hráčem

O počítačové hře Euro Truck Simulator.

Slyšeli jste už o hře Euro Truck Simulator? Nás k ní přivedl Filip Daněk (13 let), mladý student základní školy ve Znojmě. Filip nás oslovil na Facebooku s dotazy na detaily našich vozů. V první moment jsme si mysleli, že se zajímá o práci v Hortimu. Jaké překvapení bylo, když jsme zjistili, že Filip pro nás už vlastně jezdí v počítačové hře Euro Truck Simulator 2?.


Jak jsi se ke hře Euro Truck Simulator 2 dostal?

Bavily mě vlaky, a tak jsem prve chtěl nějakou hru s nimi. Ale bohužel jsem nevěděl, jak do hry vložit české vlaky, protože jsem chtěl hrát hru, kde bych mohl být v českém prostředí. Euro Truck Simulator 2 mi koupili naši na Vánoce a postupně mi přikupovali mapové DLC (Downloadable content, stahovatelný obsah) do hry, abych si mohl stahovat mapy zadarmo. Díky této hře mě začaly bavit kamiony.

Co tě na hře zaujalo? Proč sis ji vybral?

Zaujala mě propracovanost kamionů a velký výběr modifikací, které se dají stáhnout zadarmo nebo zakoupit.

Jak často ji hraješ?

Když je školní den, tak občas večer. Ale když mám víc volného času, tak hraju třeba i celý den?.

Co tě na tom nejvíce baví?

Řídit kamion?. A hlavně řídit český kamion.

Proč jezdíš právě pro Hortim?

Protože je to firma, která sídlí v České republice i na Slovensku a já jezdím rád s českými firmami.

Jak dlouho ETS 2 hraješ? A kam nejdále jsi jel?

Zhruba 2 roky. A nejdále jsem byl ve Španělsku a Irsku.

A ve které zemi se ti nejvíce líbilo?

Asi v Řecku.

Dokážeš si představit, že bys někdy za nás jezdil i reálně?

Zatím ne?.Protože nevím, jaký máte plat. A kdybych se rozhodl pro povolání řidiče, tak bych asi jezdil v Rakousku.


Jak Filip brázdí silnice s našim Hortim kamionem, se můžete podívat na videu:

Informace na závěr
O Euro Truck Simulátoru

Euro Truck je počítačová hra, která byla vydána českou společností SCS Software v roce 2008. Smyslem hry je převoz zboží kamionem z jednoho nákladního doku do jiného. O čtyři roky později vytvořili vývojáři její pokračování Euro Truck Simulator 2. V současnosti je ve hře 69 známých evropských metropolí, což je více než trojnásobek oproti prvnímu dílu, a 155 měst. Okolí cest i samotná města jsou vymodelována s výjimečnou přesností, včetně důležitých pamětihodností, které dodají hře tu pravou atmosféru. Modely tahačů si může každý hráč nakonfigurovat v oblasti výkonu i vzhledu. Ve hře je připravena celá řada světel, klaksonů, výfuků a dalších doplňků. Hráč si může sestavit podle svého uvážení i návěs. U návěsů lze upravovat uspořádání podvozků, typ nástavby, kola včetně ráfků a různé příslušenství. Podle nákladu, vzdálenosti a dalších parametrů může řidič získat i odměnu. Naopak výdaje sestávají z oprav vozidla, pohonných hmot a případných pokut za nedodržení pravidel silničního provozu. Hra je kreativní, zábavná a naučná. Ne nadarmo získala ocenění organizace EuroTra za pedagogický přínos.

Fotografie ze hry Euro Truck Simulator

Nina Pešková
Nina Pešková 13. 05. 2020

Čtěte také

Mohlo by vás zajímat